2017-2018 Kazanım ve Kavrama Testleri Yayınlandı

yorumsuz
1.816
2017-2018 Kazanım ve Kavrama Testleri Yayınlandı

2017-2017 Kazanım ve Kavrama Testleri Yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme ve Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden 2017-2018 kazanım ve kavrama testleri Ekim ayında yayınlanacak.

2017-2018 Kazanım ve Kavrama Testleri Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı ÖDSGM (ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) sitesinden yayınlanmış bulunmakta.

Kazanım ve Kavrama Testleri İçin Tıklayınız

Bağlantıya tıkladıkdan sonra üyeliğinizle beraber giriş yapıp kazanım ve kavrama testlerine ulaşabilirsiniz…

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanan Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kazanımlar, dersler ve ders saatleri çerçevesinde 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar ve lise mezunları için hazırlanan kazanım kavrama testleri, yıllık plan, model ders dağılım tablosu ve haftalık ders dağılım tablosu örnekleri büyük ilgi görmüştür.

“2015-2016 Eğitim – Öğretim Yılı”nda Kazanım Kavrama Testleri 95 milyon, Yıllık Plan örnekleri 1 milyon 750 bin, Model Ders Dağılım Tablosu 278 bin, Haftalık Ders Dağılım Tablosu 347 bin birim indirme sayısına ulaşmıştır. İlgileri ve destekleri için idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

Millî Eğitim Bakanlığımızca yürütülen hizmetlerin sürekliliği çerçevesinde “2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılı”na yönelik çalışmalarımız devam edecektir.

Bu doğrultuda Ekim ayının ikinci haftasından itibaren “kazanım kavrama testleri, yıllık plan, model ders dağılım tablosu ve haftalık ders dağılım tablosu” gibi materyaller internet (Genel Ağ) sayfamızda yayımlanmaya başlanacaktır.

2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışmaları kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullardan görevlendirilen öğretmenler tarafından hazırlanan kazanım kavrama testlerimiz, yayımladığımız yıllık planlara göre periyodik olarak yayımlanacaktır. Yayımlanan testler model test niteliğinde olacaktır. Bu test çalışmalarımızın dışında isteyen öğretmen, öğrenci ve velilerimiz soru bankası sistemimiz üzerinden kazanımlarını ve soru sayılarını kendileri belirleyerek test oluşturabilecektir.

Soru Bankası havuzumuzu bu noktada kullanıcılarımızın hizmetine sunacağız. Testlere ait model cevap anahtarları, testlerinin yayımından birer hafta sonra verilecektir. İdareci, Öğretmen, öğrenci ve velilerimize yeni eğitim – öğretim döneminde kolaylık ve başarılar dileriz.

1 dk da IQ nuzu test edin!

Zeka Soruları Kısa

Genel Kültür Soruları

Genel Kültür Soruları-1

Genel Kültür Soruları-2

Genel Kültür Soruları-3

Genel Kültür Soruları 4

Odsgm meb Kazanım Kavrama Testleri

www.egitimedair.net / Eğitime dair ne varsa…


Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın