Affet Bizi Allah’ım…

yorumsuz
567
Affet Bizi Allah’ım…

Affet Bizi Allah’ım…

Nerde Mekke? Nerde Medine?

Nerde Ensar? Nerde Muhacir?

Yeryüzünün en şanlı varlıkları, Allah’ın özene bezene yarattığı kulları. Aynı babanın evlatları. Ne oldu size, ne oldu bize. Alemlerin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Hz. Muhammed’in ümmeti ne oldu size..

Ümmet bilincinize ne oldu? Ne çabuk duygularınızı aldırdınız, hislerinizi de ne çabuk kaybettiniz. Kapitalizm sizi nasıl da köle yapmış. Kimdir Ensar, kimdir muhacir. Yenidenmi tanımlayalım yoksa geriye dönüp tarihin tozlu sayfalarındamı arayalım.

Türklerin Almanya’ya gittiğinde Alman Hanslarının Monikalarının davrandığı gibi davranmayın mümin ve Mümine kardeşlerimize. Onlar Hristiyandı sizin her şeyinizi sömürdüler ama unutmayın siz ümmetsiniz.

Ümmet gibi yaşamalı, ümmet gibi davranmalı, ümmet gibi düşünmeli, ümmet gibi yaşatmalıyız… Ümmet olmalıyız artık gibisi şurada dursun.

Benim içim acıyor, İnsanın içi bu kadar acır mı
Acır işte. ..
Sen doğduğun, doğru gün geçmişini yaşadığın geleceğe dair hayal kadının umutlarının olduğu vatanını geride bırakarak, Ailenin hayatını, namusunu kurtarmak için gurbete gel, geriye cenazelerini götür.
Ne denir ki? Buna tatilde üç beş gün öteki sığamayan biz, babamızın evinde rahat edemeyen biz, ilkada evimde evim diyen biz, yazıklar olsun bize… İnsan olduğum için, bu zamana şahitlik ettiğim için, sizin gibi insanlarla yaşamak zorunda olduğum için kendimden utanıyorum.

Kaynak: http://srchaber.com/affet-bizi-allahim/


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın