Artık resmileşti dikkat trolü ( Facebook Hurafesi)

yorumsuz
1.522
Artık resmileşti dikkat trolü ( Facebook Hurafesi)

“Artık resmileşti dikkat trolüne oldukça benzeyen “yarın teslim tarihi” gibi yeni bir Facebook hurafemiz var. Ve bu hurafe üstelik roma tüzüğü gibi değişik kaynaklarla süslenmiş. Elbette Facebook‘ta paylaşacağınız bir gönderi resmi bir nitelik taşımıyor. Hatırlarsanız daha önce yaşadığımız resmileşti dikkat trolü, Mark Zuckerberg’in bile dikkatini çekmiş ve Facebook’un sahibini açıklama yapmak zorunda bırakmıştı. Umarız bu hurafe Mark’in kulağına gitmeden kısa süre içerisinde internet çöplüğü gönderiler arasına karışır!

Bahsettiğiniz tür şeylerin hiçbiri gerçek değil. Kişisel verilerinizin korunması korusunda facebook sorumlu olduğu gibi facebook’a ilk kayıt olduğunuzda kayıt olurken kullanıcı sözleşmesinde yazan tüm maddeleride onaylamış sayılırsınız. O sözleşmelerde yazan maddelerde herşeyin kullanıcı sorumluluğunda olduğunu belirtmekte. Siz hesabınızı arkadaşınız olmayan herkese açık bırakırsanız hesabınızla ilgili istenmeyen durumlarla karşılaşmanız mümkündür.

Tavsiye olarak en iyi çözüm arkadaşınız olmayan insanları eklememeniz ve facebook benzeri uygulama yada sitelere giriş yaparak veya bilmediğiniz uygulamalara izin vererek hesabınızı tehlikeye atmamanız. Çünkü ne kadar duvarınızda paylaşırsanız paylaşın yasal sorumluluk tamamen son kullanıcıya ait olacaktır.”Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın