Beylikdüzü İMKB Ortaokulu CERN’de!!!

Beylikdüzü İMKB Ortaokulu CERN’de!!! için yorumlar kapalı
1.835
Beylikdüzü İMKB Ortaokulu  CERN’de!!!

Beylikdüzü İMKB Ortaokulu CERN’de!!!

Beylikdüzü İMKB Ortaokulu Müdürü  Kenan İLHAN’ın organize ettiği, 19-22 Nisan tarihleri arasında İsviçre CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) Laboratuarları gezisini gerçekleşmiştir. Sadece randevusu kabul edilen okulların girebildiği Laboratuarlara, bilime ilgi duyan öğrenciler götürülmüş ve yapılan çalışmaları orada bulunan Türk bilim insanları aracılığı ile bilgilendirilmesi sağlanmıştır. Çember şeklinde tüplerde birbirinin zıt yönünde hareket ettirilen protonların hızları yani enerjileri yeterli seviyeye geldiğinde çarpıştırılmaktadır.

Dünyaca ünlü bilim insanlarının bulunduğu ve çok önemli buluşların ortaya çıkarıldığı Laboratuarlar CERN’ de çok geniş olanlara ve hatta yerin 100 m altında 27 km uzunluğunda Laboratuarları görme fırsatını yakalamıştır.

CERN Laboratuarları dışında Lozan ve Ouchy (Uşi) Antlaşması’nın yapıldığı binalara gezme fırsatı bulan öğrencilerimiz, tarihi yaşamışlardır.

Dünyaca ünlü Doğa Tarihi Müzesi gezisi ile 3000 tür canlıyı görme fırsatı bulan öğrencilerimiz, çift başlı kaplumbağa ve diğer hayvanları görerek eşsiz bir kültür hazinesine sahip olarak ülkelerine dönmüşlerdir.

Bu geziyle öğrencilerin ufukları açılmış ilerideki meslek seçimi konusunda da onlara yardımcı olmuştur.Gezinin düzenli bir şekilde yürütülmesinde okul müdür yardımcısı İbrahim GÜLTEKİN, Fen ve teknoloji dersi öğretmeni Metin DAĞLI, ayrıca velilerimiz elinden gelen tüm fedakarlığı göstermişlerdir.

 


Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2018