Bi’ Dünya Umut Sarıkamış’ta

yorumsuz
681
Bi’ Dünya Umut Sarıkamış’ta

Bi’ Dünya Umut

Biz ‘ Bi’ Dünya Umut ’ topluluğu olarak üniversite öğrencilerinin oluşturduğu en büyük destekçimiz İstanbul Tuzla Belediyesi’nin paydaşlığında bir sosyal sorumluluk platformuyuz.

Nisan 2015’ten bu yana faaliyet gösteren ve kırsalda eğitim gören ilk ve ortaokul çocuklarının sahip olduğu değer ve fırsatların farkına varıp, potansiyellerini keşfetmelerini sağlamayı misyonu edinmiş bir sosyal sorumluluk platformuyuz. Vizyonumuz ise kırsalda eğitim gören ilk ve ortaokul çocuklarında ulaşacağımız başarıyı yaygınlaştırarak Türkiye’deki eğitim sistemine yön veren bir sivil toplum kuruluşu olmaktır.


Kırsalda eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olan projelerimiz dahilinde şimdiye kadar Samsun, Kütahya, Kayseri, Ordu illerimize gittik. Proje kapsamında 4 gece 5 gün köy halkının evlerinde kalarak bu günler süresince öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize etki etmeye çalışıyor, kırsaldaki çocuklarımızın içlerindeki potansiyeli keşfetmelerini, geleceğe ”Umut” ile bakmalarını, hayal etmelerini, çalışmalarını ve üretmelerini hedefliyoruz.

26 Nisan – 2 Mayıs tarihlerinde Kars/Sarıkamış/Karapınar İlk ve Orta Okulunda bulunduk. 5 gün boyunca 28 Bi’ Dünya Umut gönüllüsü olarak orada kaldık. 1000-1500 arası kitap kapasiteli bir kütüphane kuruldu.

Okulda anasınıfı, 1. sınıf dersliklerinde ve kapılar gibi çeşitli yerlerde iyileştirmeler; koridorlarımıza çeşitli faydalı süslemeler yapıldı. Tüm köy halkının davetli olacağı bir program düzenleyerek tiyatro, açık hava sineması gibi etkinliklerin yanında orada bulunma amacımızı anlatan bir program yapıldı.

Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda en önem verdiğimiz sınıf içi etkinliklerimiz minik kardeşlerimiz ile birlikte gerçekleştirildi. Ardından her projemizde olduğu gibi ”gökyüzü boyama (color-up)” etkinliğimizi gerçekleştirerek 5 günün sonunda arkamızda güzel anılar ve büyük umutlar bırakarak ayrıldık.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın