Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir

1 yorum
4.432
Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir

Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir

Bu çalışma, öğretmenlerimizin güncel eğitim politikaları konusunda farkındalıklarını sağlamalarının yanı sıra tecrübeleri çerçevesinde Bakanlık politikalarının gelişimine katkı sunmalarını amaçlamaktadır.

Süreç

Öğretmenler arasından seçilecek bir kişinin önderliğinde bütün öğretmenlerimiz aşağıdaki sorularla ilgili görüşlerini ortaya koyacak, yine öğretmenler arasından seçilecek bir raportör ifade edilen görüşleri not alacaktır. Ortaya konulan görüşler çerçevesinde toplu olarak yapılacak tartışmalardan sonra, okuldaki öğretmenlerin ortak katılımıyla oluşturulan yanıtlar okul müdürünce ilçe ARGE birimine iletilecektir. İlçe ARGE birimleri okullardan gelen raporları içerik analizine tabi tutarak İl Millî Eğitim Müdürlüklerine bağlı ARGE birimlerine ileteceklerdir. İl ARGE birimleri hazırladıkları il raporunu, 19 Ekim 2018 tarihi mesai bitimine kadar skececi@meb.gov.tr adresine ileteceklerdir.

1 Sizce Bakanlığımızın yeni dönemde eğitimle ilgili olarak odaklanması gereken en temel üç sorun nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.

a. Yapısal sorunlar

b. Mesleki sorunlar

c. Eğitim kalitesine yönelik sorunlar

2 Bakanlığımızın yürüttüğü faaliyetler içerisinde en başarılı bulduğunuz üç temel uygulama nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.

a. Yapısal uygulamalar

b. Mesleki uygulamalar

c. Eğitim kalitesine yönelik uygulamalar

3 Sizce okulunuzda acil çözüm bekleyen üç temel sorun nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.

4 Türkiye’de eğitim öğretimin kalitesini artırmak için üç temel çözüm öneriniz nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir (1 Yorum)

  1. Ogretmen cocuklarina okul bunyesinde kresler acilmali..Guvenerek cocugunu birakan ve ona yakin olan ogretmnlerin basarilarinin artacagi kanaatindeym.