Eğitime Dair/ Girişimciliğe Dair

yorumsuz
744
Eğitime Dair/ Girişimciliğe Dair

Eğitime Dair/ Girişimciliğe Dair…

21. Yüzyıl girişimcilik yüzyılı olacaktır. Bu kaçınılmazdır. Evlatlarımızın önünde girişimciliğe engel olan faktörleri ortadan kaldırmamız elzemdir.

Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçişte öne çıkan ve ekonomik gelişmeyi belirleyen temel faktörlerden biri girişimciliktir. Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi için ekonomik değer yaratacak, büyümeye ivme kazandıracak hızla değişen koşullara uyum sağlayabilme dinamizmine sahip girişimciler yaratabilmesi son derece önemlidir. Bu bağlamda girişimcilik potansiyelinin ortaya çıkarılmasında en önemli görülen faktörlerden biri eğitimdir.

Girişimcilik eğitiminde amaç bir kişide girişimcilik potansiyeline yönelik olarak gizli kalmış bir takım özelliklerin ortaya çıkmasını ve farkında olmasını sağlamaktır.

Eğitime girişimcilik açısından bakmanın gerekliliğine inanıyorum.

Hayat Üzerine…

“Dilerim değişen/ değişim zamanlarında yasarsın. “Çin Atasözü

Çinliler çok kızdıkları insanlar için bu sözü söylerlermiş…

Dünya ve Türkiye’de bir değişimden geçiyor ve biz de bu değişimi beraber yasıyoruz. Değişime en çok direnenler; statükolarını korumaya çalışanlar, makamlarından güç alanlar ve haksız kazanç elde edenlerden başkası değil? Ve maalesef değişmeyen sadece ölüler ve deliler… Hayat böyle bir şey:( Ne diyordu şarkı: Hayat neden beni yoruyorsun?

Atatürk’e Dair…

10 Kasım Cumartesi günü en önemli kazanımımız olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 74. Sene-i devriyesinde saygı, minnet ve rahmetle anacağız.

Geleceğimizin teminatı evlatlarımıza Atatürk’ü sevdirmek, anlatmak, öğretmek bizim asli görevimizdir. Az zamanda çok büyük işler başararak Türkiye Cumhuriyeti Devletini dünya sahnesine çıkaran mümtaz şahsiyeti; çocuklarımızın bilinçli olarak benimsemesi için azami gayret göstermemiz en büyük dileğimdir. Çünkü Atatürk ve onun şahsında silah arkadaşları bu saygıyı fazlasıyla hak ediyorlar.

Hamasi nutuklar ile sloganik söylemlerin dışında Türk ve Dünya siyaseti ile ilgili düşüncelerini, Muasır Medeniyet Seviyesinin üzerine çıkma adına fikirlerini, eğitim ve gençlik hakkında söylediklerini ön plana çıkarmak gerek.

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere kurtuluş mücadelesinde emeği geçen tüm askerlerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyorum.

Ahmet  HACIOĞLU / Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü / Yazarın Diğer Yazıları


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın