Gürbüz Battal


Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale Çanakkale, yok olmaya mahkûm edilen bir milletin, var olma mücadelesini kazandığı büyük bir başarıdır. Çanakkale, Türk milletinin ölüm kalım savaşıdır. Çanakkale, Kınalı Kuzuların aslana..
Belirli Günler, Değerler Eğitimi, Genel Kültür18 Mart 2017
Yiğit odur ki sır tutar

Yiğit odur ki sır tutar

Yiğit odur ki sır tutar Hepimizin bildiği gibi sır, gizli kalması ve başkalarına söylenmemesi gereken şeylerdir. Bu yüzden gizli ve örtülü kalmalıdır. Sır saklamak, insan..
Değerler Eğitimi13 Ocak 2017
Ömür Denen Şey

Ömür Denen Şey

Ömür Denen Şey Geldi geçti ömrüm benim Ömrüm kadrini bilmedim Bir kuş gibi uçtu ömrüm Ömrüm kadrini bilmedim **** Satılmazsın alım seni Nerelerde bulum seni..
Her Telden30 Kasım 2016
Hem Kel Hem Fodul

Hem Kel Hem Fodul

Hem Kel Hem Fodul Öğretmenlik yaptığım yıllarda yeni gittiğim bir okulda dünyalar tatlısı bir kız öğrencim vardı. Çok zeki ve çalışkandı. Ara sıra bir kenara..
Eğitim Öğretim25 Kasım 2016
Büyük Araştırma Sonuçları

Büyük Araştırma Sonuçları

Büyük Araştırma Sonuçları Güzel yurdumun araştırmacı insanı yememiş içmemiş, gece gündüz çalışarak Türk insanının özelliklerini araştırmış. Meşhur araştırma sonuçları sonucu şöyle bir tablo ortaya çıkmış...
Genel Kültür9 Ekim 2016
Gülümsemek

Gülümsemek

Gülümsemek Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, çevremizde gülen yüzlere neredeyse hasret kaldık. Herkeste bir koşuşturmaca, yüzlerde bir şeye yetişememenin, bir işi yapamamanın telaşı… İnsanlar sanki burnundan..
Değerler Eğitimi7 Eylül 2016
Korku Kültürü

Korku Kültürü

Korku Kültürü Bizler, korkutmayı çok severiz. Korkutmaktan zevk almak sanki genlerimize işlemiş. Bu işe, önce kendi aile fertlerinden başlarız. Çocuk daha bebekken ‘çis’, ‘öcü’ kelimelerini..
Değerler Eğitimi30 Temmuz 2016
Yoga ve Meditasyon

Yoga ve Meditasyon

Yoga ve Meditasyon TV programlarında özellikle bazı doktorlar tarafından stresli hastalara ve doğum yapacak bayanlara Yoga yapmaları öneriliyor. Yoga önerileri dikkatimi çekince Yoga ve Meditasyon..
Her Telden13 Nisan 2016