Proje örnekleri

Proje örnekleri

 
Alışverişe gidince şemsiyeden dolayı poşet taşıma dersine son... 
Elinizi kullanmadan şemsiyenizi taşıyın... 

 
Ses Geçirmeyen Pencereler 
şimdiye kadrki üretilmiş camlara göre daha güvenlidir. Aynı zamanda ses, su ve ısı geçirmeyen özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Yakın bir zamanda camlarımızın yerini bunlar alacak. 

 
Kaydıraklı bina 
Hem kısa yoldan inmek isteyen, hemde deprem gibi acil durumlarda çıkışı kolaylaştıran sistem. Bu tür kaydırakları en çok çocuklar sevecek.. 


 
Damar bulucu 
Hastanelerde hemşirelerin damar bulacağım diye damarlarınıza zarar verme ihtimalini sonlandıran buluş... 

 
Yorulanlar için koltuklu alışveriş sepeti, Özellikle çabuk yorulan alışverişi sevmeyenlşer için düşünülmüş... 


 
Sadece üç kilo ağırlığında olan bu ceket tehdit altında insanlar için güzel bir tedbir aracıdır. Ayrıca bıçağa karşıda koruyuculuğu vardır. 


 
Gizli elektrik prizi 
Gizli olan priz değil, prize koyduğunuz. Priz görünümündeki bu saklama alanı, değerli eşyaları gizlemek için yapılmıştır. 

 
Uykuyu algılayan araba... Uykucular için bire bir. 
Mercedez Benz, sürücünün uykusunu algılayan arabalar üretmeyi planlıyor. Uykusu gelen sürücüyü hemn uyarıyor. Uyumaya devam ederse kendiliğinden duruyor. en iyi önlem uykunuzu alıp öyle trafiğe çıkmanızdır.

 
Kadınlar için koruma ceketi 
Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Hemen elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor. 


 
Isıtmalı pantolon 
Bu pantolonda bacaklarınızı ve ellerinizi koruyan ısıtıcılar var. Uzaktan kontrol edebildiğiniz ısı kontrol kumandası işi daha bir kolaylaştırmış. Harika değil mi? 

 
Büyüyen Ayakkabı 
Çocuklarýn ayaklarının ne kadar büyüdüğü malum. Ne kadar sık ayakkabı almak gerektiği de. Inchworm isimli bir ayakkabı şirketi 3 numaralı aynı anda kapsayan bir ayakkabı yapmış. 

 
Serinleten gömlek 
Kışın USB ile elimizi, ayağımızı sıcak tutan eldiven ve terlikler, kahvemizi ısıtan kupalardan sonra, işte asıl yaz mevsiminde gerekli olan bir ürün daha. Fanlı gömlek , USB 'den aldığı güçle fanı çalıştırıp sizi serinletiyor. Peki " benim USB takacak bir yerim yok ben bunu yolda yürürken de takacağım " diyorsanız o zaman dört adet kalem pil işinize yarayabilir. Tek sorun, çıkan ses ve gömleğinizin biraz kabarık durması olacaktır.

 
Tekerlekli sandalye kullananlar için araba 
Tekerlekli sandalye kullanan insanların arabaya tek başlarına binmesi çok zordur. Kendilerini sandalyeden kaldırarak yan tarafa atmaları gerekir. bu araçta rahatlıkla aracı kullanabiliyorlar. 

 
Isıtmalı eldiven 
Soðuk havada dışarıda oturuyorsunuz elleriniz doğal olarak üşüyor. işte bu eldivenleri USB port'a takarak ellerinizi sıcak tutabiliyorsunuz. 

 
Anahtarı unutma derdine son 
Artık anahtarımı unuttum, ah bu kapıyı açmak için gereken şifre neydi derdine son! Sadece parmağınızı göstererek kapınızı açabileceksiniz. 

 
Nanoteknoloji Telefon 
Son yıllarda nanoteknoloji hayatımızın hemen her alanında kendini göstermeye başladı. Nokia araştırma merkezi bu alanda çalışmalara hızla devam ederken bize geleceğin cep telefonları hakkında ipuçlarını vermeye başladılar. Nanoteknoloji ile üretilecek olan Morph isimli bu telefonun materyali esnek, farklı şekillere dönüşebilen ama aynı zamanda da oldukça sağlam. Şimdilik hala araştırma ve geliştirme aşamasında olan bu telefon çok yakın yıllarda son kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor. 

 
Sileceksiz Cam 
Leonardo Fioravanti tarafından tasarlanan bu cam dört katmandan oluşmakta. Birinci katman (havayla temas halindeki), güneş ışınlarını filtreliyor ve suyu uzaklaştırıyor. İkinci katman, cam üzerindeki tozların kenarlara doğru itilmesini sağlıyor. Üçüncü katman, cam üzerindeki tozu algılayıp ikinci katmanın harekete geçmesini sağlıyor. Ve son olarak dördüncü katman ise tüm bu mekanizmanın elektrik enerjisini sağlıyor.   Nanoteknoloji ürünü olan bu camın seri üretimi 5 yıl içerisinde başlayacak gibi gözüküyor...

Yumurta kabıyla yapılan ilginç bir tırtıl tasarımı 

www.egitimedair.net / Eğitime dair ne varsa...

Copyright 2015 Eğitime Dair - Proje örnekleri. İçerik hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.
Egitime Dair Ne varsa... by Guncel Egitim haberleri