Ulaş Salih Özdemir

yorumsuz
3.099
Ulaş Salih Özdemir

Ulaş Salih Özdemir Kimdir?

1980 yılında Ankara’da doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Kırşehir’de tamamladı. 2001 yılında Gazi Üniversitesi, Tarih Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Özel sektörde dershaneciliğe başladı. 2002 yılında İstanbul’da Milli Eğitim Bakanlığına atandı. Çeşitli okul, özel kurs ve dershanelerde sosyal bilgiler ve tarih öğretmenliği yaptı.
Ulusal ve yerel ölçekte birçok gazete, dergi ve haber sitelerinde tarih, siyasi, dış politika ve güncel konular üzerine düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır. 2013 yılında tarih ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Birçok ilde ve değişik kurumlarda tarihi ve güncel konular üzerine konferanslar ve seminerler vermektedir.
Yayınlanmış iki kitabı vardır. Bunlardan ilki “Siyasal Kişilik Olarak Urfa Mebusu Şeyh Safvet Efendi” ve ikincisi “Çanakkale Hakikatleri”dir. Ayrıca basım aşamasına gelmiş olan “Tarihte Az Bilinen Gerçekler” isimli kitabı çok kısa bir süre sonra Türkiye sathında satışa çıkacaktır.
2012 yılında Yerel Basın Birliği Derneği ve Aydın Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nin birlikte düzenlemiş olduğu yarışmada “Türkiye’nin En İyi Köşe Yazarı” ödülünü aldı.
2013 yılında “En İyi Makale” dalında birincilik ödülü aldı.
2015 Yılında ise YBBD’nin düzenlediği yarışmada ise “En İyi Köşe Yazarı” jüri özel ödülünü aldı.
Evli, Mehmet Yüksel ve Alperen isimli iki oğlu vardır.

Yazarın Yazıları

Osmanlı Padişahları Neden Hacca Gitmemişlerdir?Osmanlı Padişahları Neden Hacca Gitmemişlerdir?

Osmanlı Padişahları Neden Hacca Gitmemişlerdir? Konu başlığının ilginç geldiğinin farkındayım ancak bu durum bir gerçektir. Osmanlı padişahlarının büyük çoğunluğu hacca gidememiştir. Tek istisnai durum ise..

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın