Zeka Soruları

yorumsuz
8.400
Zeka Soruları

Zeka Soruları
1. “Topkapı ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları, kediler, çantalar, kadınlar – Toplam kaç kişi Topkapı ya gidiyordur ?”

2. BİÜDBAY sonra hangi harf gelir.

3. Eğer 7 kişi karşılaşır ve birbirleri ile yanlızca bir kere tokalaşırlarsa kaç kere tokalaşma olur

4. Üst katta sönük halde 3 lamba var ve alt katta 3 elektrik anahtarı var. Her bir anahtar bir lambayı açıp kapıyor. Şimdi siz bu anahtarları istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz fakat üst kata yanlızca 1 kere çıkıp hangi lambanın yandığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda hangi anahtarın hangi lambayı açıp kapadığını nasıl bulursunuz

5. DEVE,3 oğlu olan bir adam ölür ve çocuklarına 17 deve bırakır. 1.oğlu develerin yarısını, 2.oğlu 1/3nü, 3.oğlu 1/9nu alacaktır. Fakat çocuklar bir türlü develeri bölüşemezler. Onlar düşünürken yanlarına devesiyle gelen bir adam develeri bölüştürüp yoluna devam eder. Acaba bu adam bunu nasıl yapmıştır.

6. Ardahanda yaşayan adamın biri niçin İstanbul da gömülemez.

Cevaplar :

1.Topkapıya Sadece kendisi gitmektedir.

2. Sekiz (S) Harfi gelecektir.

3. 21 kez tokalaşırlar.

4.Önce 1. düğmeye basar bir süre bekler bu sırada yanan lamba ısınacaktır.. Sonra 2. düğmeye basar. Yukarı çıktığında sıcak olan lamba 1. düğme yanan lamba ikinci düğme ve sönük olan 3. düğme ile yanmaktadır. Tek seferde anlamış olacaktır.

5. Kendi devesini dahil eder. 18 deve olur ve sonrasında gerekli işlemleri yaptıktan sonra devesine binerek devam eder.

6. Adam henüz ölmemiştir. Ardahanda yaşamaktadır.

Zeka Soruları Kısa

Zeka Soruları ve Çözümleri


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın